Image Alt
Info

Hakkımızda

Slide HAKKIMIZDA Raskolnikov Kitap, bir gençlik hayalinin peşinden koşmanın ürünü. Karşılıksız emek veren fedakâr arkadaşlarımız olmasaydı böyle bir yolculuğa başlayacak cesareti bulmazdık. Onları arkamıza alarak alışılan, kabul edilen piyasa gerçekliğinin, kısırdöngüye yol açan bu paradigmanın dışına çıkmaya çalışacağız.

Slide Mottomuz “Paradigmanın dışına çıkmak” bir buzkıran olmayı gerektiriyor. Yolda kalsak bile arkadan geleceklere karınca kararınca bir katkımız olabilir; onlar, bu yolda daha rahat ilerleyebilir diye düşünüyoruz. Belirli ilkelerimiz var. Her şeyden önce “emek en yüce değerdir” düşüncesini kendimize rehber edinmiş kişileriz. Bu bağlamda da sözleşmelerimizi meslek birliklerinin önerilerine göre hazırlıyoruz. Lüks binalar tutmak, reklamlar vererek kitaplarımızı tanıtmak yerine emeğin hakkını vermeye çalışacağız. Elbette nesnelliğin farkındayız ama nesnelliğe meydan okumak da bir tür görev bizim için.
Tarihin durağan dönemleri, gerileme dönemleri, bunalım dönemleri vardır. Bu dönemlerde sorunlar daha çok göz korkutur. Bugün de bunalımlı bir dönemden geçiyoruz. Biz korkmuyoruz ve umutluyuz. Çünkü umudun bilimde gizli olduğunu biliyoruz!
f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com

    Free shipping
    for orders over 50%